VYHĽADÁVANIE NA STRÁNKE POPISOM (UKONČIŤ S ESC)

Skip to Content

POSUNÚŤ NADOL
AUPET MORAVIA WINE s.r.o.

Prinášame zmenu oproti vašim doterajším dodávateľom vína

Prinášame zmenu chutí a vôni

AUPET ctí vinohradnícke princípy. Naša spoločnosť vznikla v novembri 2018. Špecializujeme sa na dovoz a predaj novošľachtených odrôd vín na Slovensko. Novošľachtené odrody boli vyšľachtene v 90-tých rokoch v Nemecku. Tieto odrody sú rezistentné voči chorobám a pripravene na výrobu BIO vín.
Vína dodávame našej stále sa rozširujúcej klientele hotelov a obchodov. Špecializujeme sa tiež na rodinné svadby a eventy.

empty_field

„Naša firma je výhradným dovozcom vín vinárstva Kosík pre Slovensko."

Naše motto je: „Žijeme príliš krátko, aby sme pili zle víno.“

Našim hlavným partnerom je vinárstvo Kosík, ktoré sa nachádza v obci Tvrdonice okres Břeclav na hranici zo Slovenskom. Vinárstvo vzniklo v roku 2003 pôvodne ako koníček majiteľa. Vychádzalo z rodinných viníc o rozlohe 15 hektárov. V súčasnosti vinice pokrývajú 34 hektárov pôdy, priemerný vek dosahuje 10 rokov. Špeciality  sú PIWI odrody červené a biele. Oenologom vinárstva je majiteľ – MUDr. Pavel Kosík. Vinárstvo v posledných rokoch celkom vyradilo herbicidy zo svojho repertoáru.

Od júna 2019 máme v portfóliu slovenské vinárstvo Triticum, ktoré sa nachádza v meste Vráble a špecializuje sa na pestovanie slovenských novošľachtených odrôd a to Dunaj, Nitria.

Plútarchos

Ploutarchos bol významný grécky spisovateľ – historik, filozof, autor moralistických diel …

Víno je medzi nápojmi to najprospešnejšie, medzi liekmi to najchutnejšie a medzi potravinami to najpríjemnejšie

Plútarchos
staroveký grécky historik a filozof
46 - 127 n.l.
Ploutarchos
to-topto-top